ХУДОЖНИК-ЛЯЛЬКАР Віра Бочарь

Вера Бочарь

Запоріжжя, Україна

Я народилася в чудовому українському місті Запоріжжя. Закінчила технічний ВНЗ, маю технічну освіту, але з самого дитинства дуже любила в’язати, вишивати, трохи шити. У 2010 році я відкрила для себе дивовижний світ ляльок!

Починала з текстильних ляльок (тильди, примітиви, Вальдорфскі ляльки). Пробувала різні матеріали і техніки. Із задоволенням відкрила для себе пап’є-маше – дивовижний матеріал для створення статуеток, фігурок звірів і навіть ляльок! Останнім часом я більше уваги приділяю лялькам із пластики, що запікається та самозастиваючої маси. Ці матеріали дозволяють створювати ляльок з неповторними рисами обличчя, втілювати в реальність всі фантазії і задуми автора.

Я із задоволенням беру участь у виставках, фестивалях: щорічний міжнародний салон ляльок і тедді «Модна лялька» в м. Київ (2013-2019 рр.); фестиваль «МЕДВІН: Рукоділля і хобі» в м. Київ (2012 р); постійна учасниця щорічних лялькових виставок в м. Запоріжжі (2011-2019 рр); 2016 року відбулася моя персональна виставка «Відлуння» в м. Запоріжжі. Мої ляльки були представлені в таких проектах як: «NukuKunst» м. Таллінн (2017 р.); «Об’єднані натхненням» м. Івано-Франківськ (2017 р.); «Дивоптахи» м. Київ (2017р); «Казкові пригоди» м. Київ (2018 р.); «Час. У мистецтві » м. Київ (2018 р.); «Ляльковий подіум», м. Київ (2018 р.). Є організатором та учасником виставок «Перехрестя» в музеї техніки «Фаетон», «Ляльковий вернісаж» та «Лялькове літо» в м. Запоріжжя (2012-2019 рр).